Kimyasal Madde

Kimyasal madde tesislerinin tasarımı, inşası ve işletmesi


Kimyasal Madde


Related Items

Chematur Engineering, Sweden Video

See how Chematur Engineering uses SmartPlant 3D to take advantage of global worksharing and increased productivity.


“With SmartPlant 3D, we can deliver a better quality plant.”

Mr. Anders Holmberg
Director of Information Systems,
Chematur Engineering AB

 

Yeni GetSmart! Blogunu takip edin

GetSmart Blog

Intergraphın Proses,Enerji & Denizcilik bölümü tarafından hazırlanan yeni GetSmart! Blogunu okuyun.GetSmart! proses, enerji, açık kıyı ve gemi inşaat endüstrilerinde çalışan insanlarla endüstriye dair haberleri ve insanların düşüncelerini paylaşmakta. Okumak için tıklayın!

 

Kimya sektörünün günümüzde karşılaştığı en büyük zorluk, pazarda bir süreklilik yakalamaktır. Bu da işletme verimliliği bir zorunluluk haline getirir. Intergraph kimyasal madde tesisi tasarım, inşa ve bakım çözümlerini kullanarak, lider firmalar tesisleri daha iyi tasarlayabilir ve inşa edebilirler. Bu durum, pazardaki sürenin kısaltılmasına ve optimum tedarik zincirine katkıda bulunur. Kimyasal madde tesisi sahipleri, kimyasal ürünleri daha hızlı üretmek veya işlemek için kendi değerli bilgi varlıkları üzerinde kontrol sahibi olacaktır. Söz konusu kişiler, tesislerini rekor sürede inşa edebilecek ve çalışır hale getirebileceklerdir.

3D Modelleme ve Görselleştirme

Tüm sektörleri kapsayan ürünlerin üretiminde kullanılan kimyasal madde ve hammadde kapasitesinin artırılmasıyla ilgili küresel talebin bir türlü doymaması, dünya çapında daha büyük, daha kompleks kimyasal tesislerin tasarlanması ve inşası için daha fazla talep ortaya çıkarmaktadır. Yeni tesislerin işletmeye daha çabuk alınmasının önemi, hem tesis sahipleri hem de mühendislik şirketleri için büyük bir zorluk olarak kendini göstermektedir; çünkü bir taraftan tasarım bütünlüğü, yenilik ve tasarım kalitesi seviyelerini artırırken, diğer taraftan  proje takvimlerinin sürekli kısalmasını gerektirmektedir. 25 yıldan uzun bir süredir kimya sektörü için lider 3D tesis tasarım çözümleri sağlayıcısı olan Intergraph’ın en son 3D modelleme ve görselleştirme uygulamaları, kavramsal tesis tasarımından detaylı tasarım ve inşaya, tesis faaliyetlerine ve bakıma kadar kimya sektörü için proje yönetiminin tüm ana özelliklerini desteklemeye devam etmektedir. Kimyasal madde tesisi tasarımı ve inşasıyla doğrudan ilgili olan EPC şirketlerinin yanı sıra, Dow Chemicals ve BASF gibi dünyanın önde gelen bazı kimyasal şirketleri, son yirmi yılda büyük kimyasal madde tesisi kurulumları için Intergraph tesis tasarım yazılımını kullanmışlardır. Daha fazlası için tıklayınız.

Mühendislik ve Şemalar

Kimya sektörü, hem muazzam bir rekabet baskısı altındadır hem de temel ürünler için pazar taleplerine bağımlıdır. Hızlı işleyen proje yönetimi ile pazar taleplerini karşılamak ve tesisin işletilmesi ve devam ettirilmesiyle ilgili işletme maliyetleri ve risklerini azaltmak amacıyla proses ve toplu süreçlerde değişiklik yapma esnekliği açısından, mühendislik ve tasarım çözümlerinin yöneticilere yardımcı olması gerekmektedir. Daha fazlası için tıklayınız.

Bilgi Yönetimi

“Pound başına sentin” ürünün başarısı ve başarısızlığı arasındaki farkı yarattığı rekabetçi bir sektörde, karara destek olacak güvenilir bilgiye hızlı erişim, önemli bir belirleyici faktör olabilir. Intergraph’ın Dow Chemical gibi şirketlerde kullanılan bilgi yönetim ürünleri, mühendislik ve işletme destek fonksiyonlarının sürdürülmesinde kritik rol oynamaktadır. Değişiklik yönetimi ile veri ve dokümanlara doğrudan erişim, mühendislik, bakım ve işletme personelinin öngörülmeyen kesintileri mümkün olan en kısa zamanda bulmasına ve gidermesine imkan vermekte; böylece üretim oranlarını pazar talepleriyle aynı doğrultuda tutmaktadır. Daha fazlası için tıklayınız.

Satın Alma, İmalate ve İnşaat

Tipik yeni bir kimyasal madde tesisinde, toplam maliyetin % 10-15’i mühendislik tasarımına ayrılırken; % 50-60’ı malzemeyle ilgilidir. Verimsiz malzeme yönetiminden kaynaklanan ihtiyaç fazlası malzemenin, yalnızca yüzde beş seviyelerinde kalsalar bile, ortalama sermayeli bir projede milyon dolarlık zararlara neden olabildiği bilinmektedir. Sürekli yönetim ve proje performansı olmaksızın, çizelgedeki gecikmeleri önleyecek düzeltici önlemlerin alınması çok zordur. Bu gecikmeler, kimyasal tesis sahibinin üretim ve satışını etkilediğinde, çok daha pahalıya gelebilmektedir. Söz konusu karmaşık işletme faaliyetlerinin proje süresinin tüm aşamaları boyunca entegre bir ortamda verimli şekilde yönetilmesi, büyük önem taşımaktadır. Daha fazlası için tıklayınız.

 

Right Hand
 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/20/2017 9:24:26 PM