İspanyanın Barselona Şehri Acil Durum Yönetim Merkezi, Intergraph®’In Acil Vaka Müdahale, Planlama Ve Raporlama Çözümlerini Seçti

Entegre komuta ve kontrol sistemi durumsal farkındalığı arttıracak ve olay önleme ile müdahale çabalarını geliştirecektir.

HUNTSVILLE, Ala., Kasım. 10, 2008 – İspanyanın Barselona şehri belediyesi Intergraph®’ın lider acil vaka müdahale, planlama ve raporlama çözümlerini kullanıcak. Barselonadaki polis ve itfaiye Intergraph’ın yaygın şekilde kurulu bulunan kamu güvenliği çözümünü kullanarak Almanyanın Berlin, İsviçrenin Cenevre, Zurih ve Avusturyanın Viyana gibi diğer büyük avrupa şehirlerine katılacak. Bavyera Eyaleti Polisi ve Alman Federal Polisi ile beraber Ayrıca Belçikanın ulusal sistemi olarak kurulan çözüm entegre vaka yönetimi imkanlarını sağlayacak.

Yeni bilgisayar destekli sevk etme sistemi Barselon Şehrinin Acil Durum Yönetim Merkezine tescilli özel sistem olan Mycelium’un yerini alacaktır. Intergraph sistemi entegre acil durum müdahalesi, diğer belediyelerdeki acil müdahale ve emniyet kurumları ile iletişim ve koordinasyon gibi çeşitli ileri düzey kabiliyetler sağlamaktadır. Intergraph’ın teknolojisi acil çağrıların alınmasında, müdahalecilerin mobil olarak konuşlandırılmasında akıllı bir sistem ve acil duruma müdahale ve yönetimi için gerekli tüm öğelerin grafik olarak da gösterilmesini sağlayacaktır.

Intergraph’ın teknolojisinin kullanılması sayesinde, belediyenin 100.4 kilometre karelik (39 mil kare) sorumluluk alanı boyunca çağrı alıcılar olay yerini hızlıca tespit etmek ve en yakın müdahale birimini görevlendirmek için interaktif, akıllı haritaları kullanabilecektir.

Intergraph kamu güvenliği sistemi sevk edici ve ilk müdahaleciler için durumsal farkındalık desteği ile vaka müdahale yönetimi fonksiyonu sağlayacaktır. saniyelerin önemli olduğu anlarda, bu gelişmiş durumsal farkındalık verimlilik ve etkinlik kurulmasını sağlayacaktır.

Önemli avrupa şehirlerine ilave olarak Intergraph kamu güvenliği çözümleri Brazilya’da Rio de Janeiro, Hindistan’da Mumbai, Türkiye’de İstanbul, Amerika Birleşik Devletleri’nde Washington D.C. ve Kanada’da Toronto gibi önemli metropoller ile beraber Vail, Colo., Abilene, Tex., and Hamilton, Ontario, Kanada gibi ufak şehirlerin vatandaşlarını korumaktadır.

Barselona şehri Önleme, Emniyet ve Mobilite Departmanı bilgi sistemleri yöneticisi Alexis Culubert “İspanyanın ikinci büyük şehri Barselona’da acil duruma müdahaleyi desteklemek Acil durum yönetimi personeli için mücadele gerektiren sorunlar grubu sunmaktadır.” demekte.

Barselona şehri Önleme, Emniyet ve Mobilite Departmanı yöneticisi Joan Albert “Intergraph’ın kamu güvenliği yazılımını kullanarak, sevk edicilerimiz ve müdahalecilerimiz topluluğumuzda yaşayan ve çalışan kişilerin emniyet ve güvenliğini sağlamaya yardımcı olurken vakalara daha verimli şekilde müdahale edecek bir pozisyonda olacak” diye ilave etmektedir.

Intergraph Güvenlik, Devlet ve Altyapı bölümü başkanı, John K. Graham “Intergraph’ın acil vaka müdahale, planlama ve raporlama çözümleri dünya çapında 25’den fazla ülkede kullanılmakta ve yaklaşık olarak yarım milyardan fazla insanı tahminen her onüç insandan birini korumaktadır, Barselona polis ve itfaiye memurları entegre komuta ve kontrol sistemimizi kullanarak Barselonanın 1,5 milyondan fazla sakinin güvenliğini ve refahını korurken ki kritik vakaları önlemekte ve müdahale etme çabalarını geliştirmekte arttırılmış durumsal farkındalıktan faydalacaktır.“ demekte.

Intergraph Hakkında

Intergraph müşterilerinin mühendislik ve çoğrafi alandaki karmaşık verilerini görsel hale getirme imkanını sağlayan yazılımların küresel lider sağlayıcısıdır. 60’dan fazla ülkede şirketler ve kamu kurumları yüksek miktarda veriyi anlaşılabilir görsel sununmlara ve kullanılabilir bilgiye dönüştürmek için Intergraph’ın endüstriye özel yazılımlarını kullanmaktadır. Intergraph’ın yazılım ve hizmetleri müşterilerinin daha verimli tesisler ve gemiler inşa etmesine ve yönetmesine, akıllı haritalar yaratmasına ve dünya çapında vatandaşlarını ile kritik altyapılarını korumalarına imkan vermektedir.

Intergraph İşlem, Enerji & Denizcilik (PP&M) ve Güvenlik, Kamu Hizmetleri & Altyapı (SG&I) olmak üzere iki departman üzerinden faaliyet göstermektedir. Intergraph PP&M departmanı tesislerin, gemilerin ve açık deniz tesislerinin tasarımında, inşaasında ve işletilmesinde kullanılan kurumsal mühendislik yazılımları sağlamaktadır. Intergraph SG&I departmanı savunma ve istihabarat, kamu güvenliği, kamu kurumları, ulaşım, fotogrametri, kamu hizmetleri ve iletişim endüstrisine yönelik çoğrafi olarak güçlendirilmiş çözümler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için www.intergraph.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Renee Wagner
Yönetici, Şirket İletişimi
+1.404.751.2554a
renee.wagner@intergraph.com

© 2008 Intergraph Corp. Tüm hakları saklıdır. Intergraph ve Intergraph logosu Intergraph Corp. Ve bağlı şirketlerine ait Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde tescil edilmiş ticari markalardır. Diğer marka ve ürün isimleri sahiplerine tescil edilmiş markalardır.

 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/23/2017 11:40:34 PM