Intergraph® 40’ıncı Yılını Kutlamakta

Küresel çoğrafi ve mühendislik yazılımları lideri inovasyon ve pazar liderliği kilometre taşını işaretledi

HUNTSVILLE, Ala., Şub. 19, 2009 --Dünyanın lider çoğrafi ve kurumsal mühendislik yazılımı sağlayıcısı Intergraph® Corp  teknolojik yenilikçilik ve Pazar liderliğinde bu yıl kırkıncı yılını kutlamakta.

Intergraph, 40 yıl önceki Apollo uzay programı köklerinden çoğrafi teknoloji ve mühendislik yazılımları alanında dünyanın lider sağlayıcısı konumuna gelmiştir. Günümüzde 60’dan fazla ülkede bulunan firmalar ve kamu kuruluşları Intergraph’ın endüstrilere özel yazılımları ile yüksek miktarlardaki veriyi anlaşılabilir görsel sunumlara ve kullanılabilir bilgiye dönüştürmektedir.

Intergraph’ın yazılım ve hizmetleri müşterilerine dünya çapında daha verimli tesisler ve gemiler inşa edip işletme, akıllı haritalar yaratarak insanları ve kritik altyapıları koruma imkanı vermektedir. Intergraphın kamu güvenliği ve emniyet çözümleri dünya çapında her 12 insandan birini korumakta, proses mühendisliği ile 3D tesis ve gemi tasarım yazılımları bir numara olarak değerlendirilmektedir. Intergraph kamu hizmetleri ve iletişim çözümleri Akıllı Şebeke işletiminin daha verimli olmasını sağlarken Intergraphın diğer çözümleri federal hükümete gemilerin ve hava araçlarının işletme maliyetlerini düşürme ve ömürlerini uzatma imkanı vermektedir.

Intergraphın Başkanı, Genel Müdürü ve CEO’su Halsey Wise “Her hangi bir ölçüt ile -Teknolojik yenilik, müşteri memnuniyeti, pazar payı veya finansal performans- bakıldığında Intergraphın teknoloji sektöründeki 40 yıllık başarısı dikkat çekicidir, Her ne kadar yazılım sektöründe bu tip uzun ömürlülük alışılmadık olsada, Intergraph çalışanlarının yeniliklere ve müşteri başarısına değişmez adanmışlığı şirketin uzun ömürlü ve pazarda lider olmasında bir araç olmuştur.” demekte.

1969 yılında Huntsville’de M&S Computing Inc. Olarak kurulmuştur Intergraphın eski IBM mühendisleri NASA ve ABD ordusuna gerçek zamanlı füze yönlendirmesi için sayısal hesaplama sistemleri geliştirmesinde yardımcı olmuşturlar. Kuruluştaki bu işten sonra M&S Computing interaktif bilgisayar grafiklerinde öncü olmuştur. Şirket 1980 yılında uzmanlığını göstermek amaçlı olarak ismini Intergraph olarak değiştirmiştir.

Intergraph 1981 yılında NASDAQ’da INGR sembolü ile borsaya kote olarak halka açık  bir şirket haline gelmiştir. 2006 yılında şirket Hellman & Friedman LLC ve Texas Pacific Group’dan oluşan bir yatırımcı grup tarafından satın alınarak özel bir şirket olmuştur.

# # #

Intergraph Hakkında

Intergraph müşterilerinin mühendislik ve çoğrafi alandaki karmaşık verilerini görsel hale getirme imkanını sağlayan yazılımların küresel lider sağlayıcısıdır. 60’dan fazla ülkede şirketler ve kamu kurumları yüksek miktarda veriyi anlaşılabilir görsel sununmlara ve kullanılabilir bilgiye dönüştürmek için Intergraph’ın endüstriye özel yazılımlarını kullanmaktadır. Intergraph’ın yazılım ve hizmetleri müşterilerinin daha verimli tesisler ve gemiler inşa etmesine ve yönetmesine, akıllı haritalar yaratmasına ve dünya çapında vatandaşlarını ile kritik altyapılarını korumalarına imkan vermektedir.

Intergraph Proses, Enerji & Denizcilik (PP&M) ve Güvenlik, Kamu Hizmetleri & Altyapı (SG&I) olmak üzere iki bölüm üzerinden faaliyet göstermektedir. Intergraph PP&M bölümü tesislerin, gemilerin ve açık deniz tesislerinin tasarımında, inşaasında ve işletilmesinde kullanılan kurumsal mühendislik yazılımları sağlamaktadır. Intergraph SG&I bölümü savunma ve istihabarat, kamu güvenliği, kamu kurumları, ulaşım, fotogrametri, kamu hizmetleri ve iletişim endüstrisine yönelik çoğrafi olarak güçlendirilmiş çözümler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için www.intergraph.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

John Deaver
İcra Direktörü, Kurumsal İletişim
+1.256.724.2779
john.deaver@intergraph.com

© 2009 Intergraph Corp. Tüm hakları saklıdır. Intergraph ve Intergraph logosu Intergraph Corp. Ve bağlı şirketlerine ait Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde tescil edilmiş ticari markalardır. Diğer marka ve ürün isimleri sahiplerine tescil edilmiş markalardır.

 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/23/2017 8:48:00 AM