Intergraph® Kamu Güvenliği Çözümleri, Obamanın Başkanlık Göreve Başlama Töreninde Etkili Acil Durum Müdahalelerine Katkıda Bulundu

Entegre edilmiş sevk etme ve mobil teknolojiler yaklaşık 10,000 çağrı hacminde kaydı başarılı bir şekilde yöneterek kullanılabilir bilgi sağlamıştır

HUNTSVILLE, Ala., Şbt. 18, 2009 – Washington D.C.‘de bulunan Birleşik İletişim Ofisi (OUC) personeli Birleşik Devletler Başkanı Barack Obama’nın göreve başlama töreni ile ilgili 9-1-1 çağrı akını kayıtlarını başarılı şekilde işlemek için Intergraph®’ın kamu güvenliği çözümlerine güvendi

Uzun bir süredir Intergrpah müşterisi olan OUC İtfaiye ve Ambulans Hizmetleri (FEMS) ile beraber Büyükşehir Polis Departmanının ve Washington D.C. içindeki kamu hizmetlerinin sevk edilmesinden sorumludur. OUC göreve başlama kutlamalarında sevk etme işlemlerini hem yeni sanat eseri Birleşik İletişim Merkezinden (UCC) hemde gerçek zamanlı yedekleme merkezi olan Kamu Güvenliği İletişim Merkezinden (PSCC) gerçekleştirmiştir. Taktik olarak, bu işleme hem 9-1-1’e hem de 3-1-1’e (şehir hizmetleri ve bilgi hattı) gelen büyük hacimli çağrıları yönetmek amacıyla Bölgesel Kamu Güvenliği Operasyonları için izin verilmiştir.

Göreve başlama günü, Intergraphın bilgisayar destekli sevk etme (CAD) sistemi operatörlere çağrıları konumlandırma, vaka yaratma ve güncelleme ile acil duruma müdahale kaynaklarını yönetme imkanını vermiştir. Intergraphın mobil sevk etme teknolojileri vaka yönetme imkanlarını özel faaliyet alanına yakının konumlanmış uzak saha ve mobil birimlerine genişletmiş ve sahada bulunan müdahalecilerin UCC ve PSCC de bulunan operatörler ile verimli müdahale için güvenilen aynı bilgiye erişmesini sağlamıştır. Ayrıca, uzak ve mobil uygulamalarda kullanılan CAD haritası acil durum araçlarına faaliyet ile ilgili cadde kapanmaları ile desteklenmiş yönlendirme sağlamıştır.

Göreve başlama ve ilgili faaliyetler için hazırlıkların bir parçası olarak, personel Intergraphın CAD sisteminin harita modülünü şehir meydanı, tören güzergahı ve diğer belirlenmiş faaliyet alanları çevresinde özel bir “faaliyet bölgesi” tanımlamak için kullandı. Bu bölge içinden 9-1-1 çağrıları geldiğinde, çağrılar hızlı şekilde özel faaliyet bölgesi ile ilgili sevk ediciler tarafından değerlendirilmek üzere uygun uzak sevk etme alanına yönlendirilmiştir. Bu sayede sevk ediciler çabucak yaya ve bisikletli mobil personeli görevlendirerek müdahale süresi azaltılmıştır.

Göreve Başlama Günü yüksek hacimli çağrıları yönetmek ve tüm sistem ile veritabanlarının optimum şekilde çalışmasını sağlamak için çağrı alıcıların ve IT uzmanlarınıda içeren 300’den fazla personel UCC ve PSCC’de görevlendirilmiştir.Yaklaşık 6,000 yardım talebi ile 9-1-1 çağrılarının hacmi normal bir güne göre yüzde 50 oranında artmıştır. Bu çağrıların yüzde 96’sı beş saniye içinde cevaplanmıştır. 3-1-1 çağrısı ortalama 30 saniye içinde cevaplanarak bilgi ve şehir hizmetleri sorgularında hedeflenen müdahale oranı karşılanmıştır.

Birleşik İletişim Ofisi direktörü Janice Quintana “ Barack Obama’nın göreve başlaması için bir araya gelmiş kişielerin güvenliğini ve emniyetini sağlamak için yorulmadan birlikte çalışan tüm takımdan daha fazla gurur duyamazdım, tahmini olarak bir nokta sekiz milyon kişi göreve başlamaya şahitlik etmek için gelmişti ve tümü evlerine güvenli şekilde döndü, kendilerini adamış personelime ve halka hizmet için teredütsüz  adanmışlıklarına teşekkür ederim”demekte.

Birleşik İletişim Ofisi operasyonlardan sorumlu yönetici vekili Athena Plummer’a göre “aylar süren planlama ve hazırlıklardan sonra, takımımız Göreve Başlama günü için tek bir göreve adanmıştı: birlikte çalışarak kamuya mümkün alan en efektif ve verimli şekilde hizmet etmek. Intergraphın entegre edilmiş kamu güvenliği teknolojileri kusursuz çalışarak görevimize geliştirmeye ve aşmak için belirdeğimiz başarımızı gerçekleştirmeye yardımcı olmuştur” demekte.

Intergraph Güvenlik, Kamu & Altyapı Başkanı John K. Graham “OUC, her gün ulusal başkent büyükşehir alanında acil ve acil olmayan vakalara efektif ve verimli müdahaleler gerçekleştirmek için çeşitli Intergraph kamu güvenliği çözümlerine güvenmektedir. Kırkdördüncü başkanlık göreve başlama töreninde UCC ve PSCC ile sahada bulunan personeli desteklemekten gurur duymakta ve kamuyu koruyup hizmet etme faaliyetlerine katılan tüm herkesi tebrik etmekteyiz.” demekte.

Intergraph Washington D.C. büyükşehir alanı içinde yaklaşık 20 adet kamu güvenliği ve emniyet kurumuna kamu güvenliği ve emniyeti çözümleri sağlamaktadır. Bu kurumlar içinde Washington, D.C. Birleşik İletişim Merkezi, Naval District Washington Deniz Sınırı, Frederick County, Md., Howard County, Md., Fairfax County, Va., Fort Detrick, Md., Fort Meade, Md. ve Bolling Hava Üssü bulunmaktadır. Dünyada her oniki insandan biri Intergraph’ın kamu güvenliği ve emniyet çözümleri tarafından korunmaktadır.

# # #

Intergraph Hakkında

Intergraph müşterilerinin mühendislik ve çoğrafi alandaki karmaşık verilerini görsel hale getirme imkanını sağlayan yazılımların küresel lider sağlayıcısıdır. 60’dan fazla ülkede şirketler ve kamu kurumları yüksek miktarda veriyi anlaşılabilir görsel sununmlara ve kullanılabilir bilgiye dönüştürmek için Intergraph’ın endüstriye özel yazılımlarını kullanmaktadır. Intergraph’ın yazılım ve hizmetleri müşterilerinin daha verimli tesisler ve gemiler inşa etmesine ve yönetmesine, akıllı haritalar yaratmasına ve dünya çapında vatandaşlarını ile kritik altyapılarını korumalarına imkan vermektedir.

Intergraph Proses, Enerji & Denizcilik (PP&M) ve Güvenlik, Kamu Hizmetleri & Altyapı (SG&I) olmak üzere iki bölüm üzerinden faaliyet göstermektedir. Intergraph PP&M bölümü tesislerin, gemilerin ve açık deniz tesislerinin tasarımında, inşaasında ve işletilmesinde kullanılan kurumsal mühendislik yazılımları sağlamaktadır. Intergraph SG&I bölümü savunma ve istihabarat, kamu güvenliği, kamu kurumları, ulaşım, fotogrametri, kamu hizmetleri ve iletişim endüstrisine yönelik çoğrafi olarak güçlendirilmiş çözümler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için www.intergraph.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Renee Wagner
Müdür, Kurumsal İletişim
+1.404.751.2554
renee.wagner@intergraph.com

© 2009 Intergraph Corp. Tüm hakları saklıdır. Intergraph ve Intergraph logosu Intergraph Corp. Ve bağlı şirketlerine ait Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde tescil edilmiş ticari markalardır. Diğer marka ve ürün isimleri sahiplerine tescil edilmiş markalardır.

 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/19/2017 1:33:06 PM