Intergraph® Küçük Boyutlu Projeler için Yeni Boru Tesisatı Tasarım Çözümünü Yayınladı

Çok-amaçlı boru tesisatı tasarım ve düzeltme aracı kolay öğrenme ve kullanma imkanı sunarak yatırımın hızlı şekilde geri kazanılmasını sağlamakta

HUNTSVILLE, Ala., Aralık. 9, 2008 –  Intergraph® ufak boru tesisatı projeleri için endüstri standardı boru hattı izometrik çizimlerinin üretimini hızlı ve verimli şekilde yapılmasına izin veren en yeni SmartPlant® Enterprise çözümünü yayınladı. Intergraph’ın endüstri lideri boru hattı izometrik eskiz yazılımının en yeni sürümü SmartPlant tarzı kullanıcı arayüzü, birden fazla boru hattının eşzamanlı mühendisliği, hızlı 3D görselleştirme, boyutların gösterimi ile gelişmiş seçim ve düzenleme araçlarını içeren geniş yetenekleri sayesinde mühendislik üretkenliğini arttırmakta.

SmartPlant Isometrics bir çok yeni özellik ve gelişme ile seleflerine göre daha fazla üretkenlik ve üstünlükler sunan yeni nesil bir araçtır. Ufak projeler için yeni SmartPlant Isometrics çözümü daha büyük ve daha kompleks boru hattı tasarımı projelerine uygun Smartplant  3D ile tamamlayıcıdır. Her iki boru hattı tasarımı çözümü de boru hattı izometriklerini tamamen ve otomatik olarak üretmekte fiili standard çözüm olan ISOGEN® ile güçlendirilmiştir

Önceki ismiyle I-Sketch olarak bilinen SmartPlant Isometrics ürünü kullanıcılara sunduğu imkanlar arasında:

  • Tek bir oturumda muhtelif miktarda bağımsız boru hattının tasarımı ve her biri için boru hattı izometrik çizimlerinin üretimi
  • Hızlı bir şekide boru hatlarının 3D ölçekli görünümünün yaratılması sayesinde yeni boru hatlarının varolan boru hatları ile çakışması kapalı bir alanda görsel olarak kontrol edilebilmesi
  • Bağlantılı boru hattı sisteminin tümüyle tasarımı ve boru hattı sistemi izometriklerinin üretimi bulunmaktadır

SmartPlant Isometrics küçük bir tesis tabanlı mühendislik ofisi için ideal bir araçtır. Ufak boru hattı tasarımı projelerinin uygulanmasında, varolan tasarımları inşa edilmiş durumu ile göstermekte ve güncel tesis dökümantasyonunu yönetmek için kullanılabilir.

Borulama hatlarının otomatik üretiminde endüstri standardı olan ISOGEN tabanlı olması sayesinde SmartPlant Isometrics sadece dakikalar içinde borulama sisteminin eskizlenmesinde ve eksiksiz şekilde malzeme listeli (BOM) izometrik çizimlerin saniyeler içinde üretilmesinde kullanıcılara yardımcı olur. Bu izometrik çizimlerin genelde saatler aldığı ve BOMların hatalı veya eksik olduğu  konvensiyonel 2D CAD paketlerine veya kağıt ve kaleme göre hızlı ve kolay gelişmiş alternatiftir. Sonuçlar boru hattı izometrileri üretiminde önemli maliyet tassarufları ve üretkenlik kazançları sağlamaktadır.Tasarım tamamlandıktan sonra sayısal veri (çizimler, malzemeler, kaynak, boru kesim uzunlukları vb.) yardımcı ürün SmartPlant Spoolgen® kullanarak imalat kuyruğu ve çizimlerinin tanımlanabileceği boru üreticisine aktarılabilir.

Borulama sistemleri ve tesis inşaası sektöründe lider kuruluşlardan biri olan Alman Hertel-Enning şirketinde Proje Yöneticisi Andreas Böing, “SmartPlant Isometrics’in bize sunacağı ilave özellikleri görmeyi beklemekteyiz, kapsamlı testlerden sonra Hertel-Enning grup şirketlerinin birden fazla boru hattını ve borulama sisteminin P&ID’den tasarıma, üretime ve tesis operasyonlarında inşaasına kadar kullanılabilme imkanı faydasına inanmıştır.” demekte.

Intergraph İşlem, Enerji & Denizcilik bölümü başkanı Gerhard Sallinger, “ bu sürüm SmartPlant Isometrics’in SmartPlant Enterprise’a entegre edilmesi ve yeni fonksiyoneliteler eklemek için adanmış çabaların sonuçlarını temsil etmektedir. Endüstri lideri teknoloji geliştirmeye eksiksiz şekilde adanmış olduğumuzu ve SmartPlant Isometrics’in borulama sistemlerini eskizleme ve borulama izoemetrikleri ile BOM’ların üretimi için bu role uygunluğu ile göstermektedir.”demekte.

SmartPlant Isometrics varolan I-Sketch kullanıcıları için eksiksiz bir güncellemedir ve hali hazırda bakım anlaşmaları devam eden kullanıcılar için ücretsiz olacaktır.

# # #

Intergraph Hakkında

Intergraph müşterilerinin mühendislik ve çoğrafi alandaki karmaşık verilerini görsel hale getirme imkanını sağlayan yazılımların küresel lider sağlayıcısıdır. 60’dan fazla ülkede şirketler ve kamu kurumları yüksek miktarda veriyi anlaşılabilir görsel sununmlara ve kullanılabilir bilgiye dönüştürmek için Intergraph’ın endüstriye özel yazılımlarını kullanmaktadır. Intergraph’ın yazılım ve hizmetleri müşterilerinin daha verimli tesisler ve gemiler inşa etmesine ve yönetmesine, akıllı haritalar yaratmasına ve dünya çapında vatandaşlarını ile kritik altyapılarını korumalarına imkan vermektedir.

Intergraph Proses, Enerji & Denizcilik (PP&M) ve Güvenlik, Kamu Hizmetleri & Altyapı (SG&I) olmak üzere iki bölüm üzerinden faaliyet göstermektedir. Intergraph PP&M bölümü tesislerin, gemilerin ve açık deniz tesislerinin tasarımında, inşaasında ve işletilmesinde kullanılan kurumsal mühendislik yazılımları sağlamaktadır. Intergraph SG&I bölümü savunma ve istihabarat, kamu güvenliği, kamu kurumları, ulaşım, fotogrametri, kamu hizmetleri ve iletişim endüstrisine yönelik çoğrafi olarak güçlendirilmiş çözümler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için www.intergraph.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

David Joffrion
Yönetici, Şirket İletişimi
+1.256.730.2315
david.joffrion@intergraph.com

© 2008 Intergraph Corp. Tüm hakları saklıdır. Intergraph ve Intergraph logosu Intergraph Corp. Ve bağlı şirketlerine ait Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde tescil edilmiş ticari markalardır. Diğer marka ve ürün isimleri sahiplerine tescil edilmiş markalardır.Right Hand Column
 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/23/2017 2:08:57 PM