Center Communication Systems ve İntergraph’dan Viyana Kurtarma İşleri için yeni Komuta Sistemi

20 İntergraph Sevk Etme İş İstasyonu ile Donatım

ISMANING, 22.05.2007 – Kamu Güvenliği ve Emniyet faaliyet alanında İntergraph’ ın özel Avusturya işletme ortağı olan Center Communication Systems GmbH 2006 sonunda Viyana Belediyesinden kapsamlı bir ihale almıştır. Bu ihale, mobil istasyonlar ile Viyana Kurtarma’ nın acil yardım merkezleri dâhil olmak üzere Viyana Radetzkystraße yönetim merkezinin yenilenmesini içermektedir. İntergraph Komuta Kontrol ve Sevk Etme sistemi I/CAD’ in toplam 20 iş istasyonun kurulumu sağlanacaktır.

Viyana Kurtarması, yılda 365 gün, 24 saat çalışmakta olan bir acil durum organizasyonudur. Viyana halkı için gerekli kurtarma hizmetlerinin devlet kanunlarına göre yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bununla alakalı olarak 2007 yılında faaliyet sisteminde tahminen 260.000 faaliyet bulunmaktadır. Viyana Kurtarması tıbbi ve idari-teknik alanlara bölünmüştür. İdari-teknik alana dâhil olan yönetim bölümü yaklaşık 50 çalışanı kapsamaktadır.

Ana merkezi Viyana’ da bulunan Center Communication Systems, Viyana’ nın 23 şehrinde sürekli olarak artış gösteren vaka rakamları için ölçeklendirilebilir ve çökmeyen bir sistem hazırlayacaktır, böylece mevcut kaynaklar daha verimli kullanılabilir hale gelecektir. Ayrıca bu sistem ile kalite düzeltilmesinde ve kalite yönetiminde destek imkânları sağlanacaktır. Toplam proje, coğrafi bilgilendirme sistemi (GIS) ve tam bir sunucu- istemci mimarisi içererek maksimum kullanılabilirlikli vaka yönetimi ve Sevk Etme sisteminden oluşmaktadır.  Bunun dışında acil çağrıları alabilmek için ve faaliyet araçlarının sözlü iletişimini sağlamak için bir haberleşme sistemi, iş istasyonlarının ergonomik düzenlemesi, dijital bir ses kayıt sistemi, 110’dan fazla ambulansdan oluşan saha birimleri için alarm aparatları, Araç üstü üniteler ve mobil terminallerden oluşan, kurtarma ve özel faaliyet araçları için araç donatımı bulunmaktadır. Üstelik tıbbi sorgulama sistemi AMPDS uyumlaştırması da önemli bir yapı birimidir.

Bunlara tamamlayıcı olarak mevcut ve yeni sistemlere ait arayüzler veri iletişimi için hazırda bulundurulmakta. Yüksek verimli kullanılabilirliğe ve kesintisizliğe sahip bir işletme sağlamak amaçlı yüksek veri tabanı güvenliği, yedekleme seviyeleri ve kesintisiz güç kaynağı (UPS) gibi sistemler de mevcuttur.

Viyana Kurtarma’ nın on bir istasyonunda komuta kontrol sistemi için sonlandırma aletleri ve istasyondaki araçların merkez üzerinden direkt olarak alarm almasını sağlayan birimler yenilenmektedir. Araçlar ise navigasyon birimleri, durum haberleşme sistemi ve faaliyet verilerinin haberleşmesinde izinsiz dinlenmemesini sağlayan aygıtlarla donatılmaktadır.

Mobil terminalin elektronik faaliyet protokolü (EEP) personeli, hasta verileri alımında, teşhiste, terapide ve kurtarma aracının envanteri yönetiminde desteklemektedir. Bu kapalı döngü bütün faaliyetleri eksiksiz ve takip edilir biçimde belgelemektedir, böylece vaka yerindeki uzman kurtarıcılar için değerli bir destek sağlanarak veriler sorunsuz şekilde kalite güvenliği ve raporlama sistemine aktarılmaktadır. Kurtarma araçlarının komuta merkeziyle haberleşmesinde mevcut Tetra-Standart veya aksi durumda GSM kullanılmaktadır.

Center Communication Systems’ in Viyana kurtarması için olan hizmet anlaşması bütün proje yönetimini, sistem tasarımını, gereksinim belirlenmesini, donanım ve yazılım bileşenlerinin gelişimi ile teslimatını ve montajını, kurulumunu, işletime sokmayı ve personel eğitimini kapsamaktadır.

Dünyada 500 milyondan fazla insanın güvenliğinden ve sağlığından sorumlu organizasyonlar I/CAD’ yi hem küçük hem orta büyüklükte hem de büyük yönetim merkezlerinde kendini ispat etmiş komuta ve kontrol sistemi olarak kullanmaktadır. Bundan dolayı Center Communication Systems, İntergraph ile faaliyet yönetim sistemleri alanında kendini piyasada saygın hale getirebilmiştir. (4.405 İşaret)

###

İntergraph hakkında Bilgiler

Intergraph şirketi çoğrafi bilgi yönetimi (SIM) yazılımı alanında küresel boyutta lider bir sağlayıcıdır. 60’dan fazla ülkedeki güvenlik organizasyonları, firmalar ve devletler daha iyi ve hızlı operasyonel kararlar için şirketin çoğrafi teknolojisine ve hizmetlerine güvenmektedir. Intergraph’ın müşterileri muazzam miktarlardaki karışık veriyi anlaşılabilir görsel sunumlara düzenlemekte, Akıllı haritalar yaratmakta, varlıkları yönetmekte, daha iyi tesisler ve gemiler inşaa etmekte ve işletmekte, ve kritik altyapıları ve dünya çapında milyonlarca insanı korumaktadır. 35 yılı aşkın bir süredir müşterilerimize ve teknolojik inovasyona karşı kendimizi sorumlu hissetmekteyiz. Daha fazla bilgi için www.intergraph.com  veya www.İntergraph.de sitelerini ziyaret ediniz.


 

BASINLA İLİŞKİLER

Dr. Matthias Alisch, Orta Avrupa Pazarlama Müdürü
Intergraph (Deutschland) GmbH
Körnerstr. 28
53175 Bonn - Bad Godesberg
Deutschland

Tel. +49 (0)2 28 / 3915 - 123
Faks:+49 (0)2 28 / 3915 - 223
ePosta: matthias.alisch@intergraph.com

 

© 2008 İntergraph (Almanya) GmbH. Bütün hakları saklıdır. İntergraph, İntergraph logosu, GeoMedia, ResPublica, FRAMME, G!NİUS, İmageStation, İntelliWhere, TerraShare, Video Analyst ve SmartPlant; İntergraph Corporation USA, İntergraph (Almanya) GmbH, İntergraph (İsviçre) AG veya İntergraph Ges.m.b.H. (Avusturya)’ nın sicilli ürün işaretleridir. Burada adı geçen bütün diğer markalar ve ürün isimleri söz konusu sahiplerin sicilli ürün işaretleridir.

Right Hand Column
 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/16/2017 6:37:08 PM