Bilgi Yönetimi

Intergraph, çeşitli tersane sahiplerine ve işletmecilerine, mühendislik, tedarik ve inşa şirketlerine hizmet vermektedir. Bu şirketler arasında tersaneciler ve gemi sahipleri, gemi inşaat mimarları ve mühendisleri, gemi mühendisleri ve mühendislik teknolojisi yöneticileri bulunmaktadır. Intergraph, tersaneciler için tasarım etkinliği, üretim programı ve genel yaşam süresi maliyet kontrolü konularında gelişim sağlamaktadır. Her sene tamamladığınız gemi sayısını artırabilir ve programlarınızı sıkıştırabilirsiniz.

Tersaneler, Sınıflandırma Kurumları, Gemi Tasarımcıları ve Gemi Sahipleri İşletmecileri

Uygulama Entegrasyonu

SmartPlant® Foundation, SmartMarine Enterprise'a uygulama entegrasyon ünitesi sağlamaktadır.  Katılımcı araçlar (Intergraph ve diğerleri) arasında çekirdek veri takas servisleri, bilgilerin disiplinler arasında zamanında paylaşılmasını ve böylece proje süresince tutarlı olmalarını ve yüksek maliyetli, zaman harcayan hataların ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Doküman Yönetimi

Revizyonlar ve versiyonlar, mühendisliğin doğasında vardır. SmartPlant Foundation, bilgiye erişimi, değişiklik yönetimini ve karar desteğini artıran mühendislik odaklı doküman yönetim fonksiyonları sunmaktadır.

Doküman Kontrolü

Kayıt yönetimi ve aktarımı, inşaat dünyasının kritik bir parçasıdır. SmartPlant Foundation, denetim izleme ve onay yönlendirme ile birlikte, hem dahili hem de harici aktarım kapasitesi sağlamaktadır.

PDM/PLM

Konfigürasyon kontrolü ve değişiklik etki analizi, gemi inşası gibi büyük, karmaşık projelerin yönetilmesi için gereklidir. SmartPlant Foundation ilişki yönetim teknolojileri, tasarım, lisanslama ve işletme temelinin korunmasını ve fabrikasyon, düzenleme ve bakım şartlarının desteklenmesini sağlamaktadır.

Süreç İş Akışı Otomasyonu

Ayrı araçları bir kemer haline getiren görev otomasyon, yönlendirme, teslimat ve ifa sisteminin sağlanması, iş uygulaması kontrolü ve standardizasyonu vasıtasıyla kaliteyi ve üretkenliği artırmak isteyen şirketlere önemli bir katkıda bulunmaktadır. SmartPlant Foundation, yapılandırılmış iş akışı süreçlerinin tasarımı, geliştirilmesi, ifası ve denetlenmesi için araçlar sunmaktadır.

Tedarikçi ve Proje Uygulama Portalı

Global projeler, global işbirliği gerektirirler. Bilgi takasları, karar desteği ve uzaktan işbirliği, çok önemlidir. SmartPlant Foundation Web Portalı, masaüstünde hiçbir kaynak uygulama aracına ihtiyaç duymaksızın, dünya üzerindeki proje partnerleri için bilgiye erişim sağlamaktadır.

Çok Formatlı Görüntüleme ve Biçimlendirme

Tüm büyük projeler, farklı formatlarda doküman, çizim, 3D model ve veri tabanı oluştururlar.  SmartPlant Foundation’la birlikte gelen SmartPlant Markup Plus, Intergraph’ın 3D model akış teknolojisi de dahil olmak üzere, 150’den fazla dosya formatını desteklemektedir.

Right Hand Column
 
© Copyright 2012 Intergraph Corporation - Printed from www.intergraph.com on 8/19/2017 8:44:20 PM